Hastanemizden Randevu Alma Prosedürü
23 Aralık 2022

MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ                                                                                                                 

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından

biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

Randevu nasıl alınır?

-Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.

-182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

-Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.

-Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Hastane - Online Randevu

Mmer Merkezi Hastane Randevu Sistemine ( MHRS) giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan ekrandan WEB online üzerinden RANDEVU AL butonuna tıkladıktan sonra yeni açılan pencerede T.C Kimlik Numarası ve Parola istenmektedir. Kimlik Numaramızı ve Parolamızı girdikten sonra hangi hastanenin hangi polikliniğinden randevu almak istiyorsak online randevu sistemi üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebiliriz. Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden online randevu alabilmek için online randevu sistemine üye olmak gerekmektedir. Eğer sisteme üyeliğiniz yoksa Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) nasıl üye olunabileceği anlatılmaktadır.

Hastane Randevuları Artık Mobil Cihazlardan da Alınabilecek

Bakanlığımız bünyesindeki hastanelerden randevu alımını daha kolay ve hızlı hale getirmek için mobil uygulama başlatılmıştır. Kısa adı MHRS Mobil olan Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması, mobil telefonlar ve tabletler için özel olarak tasarlanmış olup hem uygulamanın kendisi hem de randevu almak ücretsizdir.

Randevu alırken bilinmesi gereken temel kurallar

-En erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz.

-Randevu aldığınızsaatin en az 30 dakika öncesinderandevunuzu iptal edebilir ve dilerseniz başka tarihli randevu oluşturabilirsiniz.

-Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden bir gün içinde en fazla bir randevu alabilirsiniz.

-Bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla 2randevu alabilirsiniz

-Telefonla kendinize ve yakınlarınıza her aramada toplamda en fazla 4 randevu alabilirsiniz